aktualności

Ruszyła strona wyprawy!

Choć przygotowania do wyprawy trwają już od roku 2017 strona internetowa ruszyła z początkiem 2019. W tym czasie rozważaliśmy różne scenariusze logistyczne i spotykaliśmy się również na wodzie. Pierwsze wspólne pływanie odbyliśmy wiosną 2018 r. po Wiśle (od Sandomierza) korzystając z kajaków składanych (Neris Walküre, Tajmień i Svir).

Rozważaliśmy też równolegle możliwości wykorzystania kajaków sztywnych. Podczas wakacji testowaliśmy na szwedzkich szkierach kanadyjski kajak Boreal Design (duża dwójka z trzecim kokpitem na bagaże).

Podczas spotkań na targach wodniackich w Katowicach oraz w Nadarzynie naszym projektem zainteresowaliśmy firmę Aquarius, która zgodziła się wykonać dla nas dwie ekspedycyjne dwójki (z trzecim dodatkowym kokpitem na bagaż) w technologii węglowo-kewlarowej i przetransportować je do Moskwy. Stamtąd korzystając z lokalnych przewoźników zamierzamy wysłać sprzęt do Ajchału (Jakucja). Kajak Aquariusa oraz Boreal Design testowaliśmy podczas kolejnego spotkania na Wiśle jesienią 2018 r. w okolicach Kwidzynia. Ostatecznie wybraliśmy wariant korzystania tylko z kajaków Aquariusa, który stał się oficjalnie partnerem i sponsorem naszej wyprawy.

W kolejnych wiadomościach będziemy starali się przybliżyć etap przygotowawczy wyprawy. Wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować na adres: oleniok@wioslo.pl

    One Response

  1. Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *