aktualności

Prelekcja z wyprawy OLENIOK 2019 w Ptak Warsaw Expo 19 października br.

W dniach 18-20 października br. w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się czwarta edycja targów o nazwie „Warszawski Salon Jachtowy”.  W ramach programu tego wydarzenia w sobotę o godz. 13.00-14.00 w sali konferencyjnej hali F zaprezentowana zostanie wyprawa śladami Aleksandra Czekanowskiego OLENIOK 2019.

Czy istnieje jeszcze świat nietknięty ręką człowieka, w którym możemy bardziej zrozumieć siebie i to co nas otacza? Dziewicza przyroda z tysiącami reniferów przepływających rzekę, niedźwiedzie wpatrujące się w płynące kajaki, aż w końcu niezwykle serdeczne spotkania z tubylcami. Taki świat widział również ponad 140 lat temu Aleksander Czekanowski, dla którego przepłynięcie rzeki Oleniok i jego prace badawcze okazały się najważniejszymi z jego dokonań. Ponad dwa lata czterech kajakarzy z Polski przygotowywało całą logistykę i potrzebne zezwolenia, aby wylądować w końcu w samym „środku nicości”. Adam Grzegorzewski zaprasza na ponad 2000-kilometrową podróż przez północną Jakucję.

O wyprawie będzie można również posłuchać na głównej scenie hali E w ramach World Travel Show w sobotę o godz. 11.30-12.00. Tutaj można zobaczyć pełen program wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *